OSPA 2010

Archiwum / OSPA 2010

Protokół jury

Protokół z obrad Jury
XXVI Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową
OSPA 2010

Jury w składzie
Maria Czubaszek
Teresa Drozda
Krzysztof Jaślar
Marek Markiewicz

po wysłuchaniu 18 piosenek w dniu 19 listopada 2010 r. postanowiło:

przyznać wyróżnienie
- Marcie LISIEWICZ z Poznania za piosenkę „Kochanek Juanito"

Ponadto jury przyznało trzy równorzędne III Nagrody kabaretom:
- MAŁŻE z Poznania za piosenkę "Przypadki"
- YMLAŁT z Wrocławia za piosenkę „Smoczyca"
- 7 Minut Po z Krakowa za piosenkę "Kawa i papierosy"

dwie równorzędne I Nagrody
- Magdalenie GUMULEC z Piotrkowa Trybunalskiego oraz
- Kabaretowi "RÓBMY SWOJE" z Krakowa
Fundatorem nagród regulaminowych jest Prezydent Miasta Ostrołęki.

Nagrody pozaregulaminowe:
Nagrodę Publiczności ufundowaną przez portal internetowy
www.moja-ostroleka.pl otrzymała Magdalena Gumulec
Nagrodę Tygodnika Ostrołęckiego za najlepszy tekst i Nagrodę Fotoreporterów Firmy KONTRAST otrzymał Grzegorz Gurłacz

 

Program

19 listopada 2010
17.00      koncert konkursowy
prowadzenie Jarek Sobański (Kabaret Słuchajcie)
Jury: Maria Czubaszek, Teresa Drozda, Krzysztof Jaślar, Marek Markiewicz
20.30      pierwszy wieczór kabaretowy
Kabaret CZESUAF w programie "Stereo Typy"
LIQUIDMIME czyli Jim Williams w programie "Wirtualna człowieczystość"
Piotr BAŁTROCZYK w programie "Histeryjki, czyli w 80 min. dookoła Polski"

20 listopada 2010
19.00      koncert laureatów
20.00      drugi wieczór kabaretowy
Kabaret NOWAKI w programie "Trzy pokoje"
"Miasteczko" - spektakl z piosenkami Kabaretu Starszych Panów;
występują: Władysław Sikora (Adin), Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka (Słuchajcie),
Ewa Stasiewicz (Hlynur), Bartek Klauziński (Babeczki z Rodzynkiem, Hlynur),
Małgorzata Szapował, Magdalena Mleczak (Słoiczek po cukrze),
Agnieszka Litwin-Sobańska, Wojciech Kamiński (Jurki), Adrianna Borek,
Tomasz Marciniak (Nowaki) i zespół taneczny Slayd;
akompaniament Albert Bezdziczek

Uczestnicy


Marta Lisiewicz z Nadwornymi Grajkami z Poznania
Piotr Jaraszkiewicz - perkusja, Marcel Nowakowski - kontrabas, Rafał Karkosz - fortepian
1. PEWIEN KSIĄŻĘ tekst i muzyka - Marta Lisiewicz
2. KOCHANEK HUANITO tekst i muz. - Marta Lisiewicz
Magdalena Gumulec - Stowarzyszenie „Busola" z Piotrkowa Trybunalskiego
Tomasz Morozowski - gitara
1. TYGRYSIE TANGO słowa - Agnieszka Osiecka, muzyka - Wiktor Osiecki
2. TO TYLKO TEATR słowa - Marta Ambrozik, muzyka - Waldemar Ossowski
Grzegorz Żak ze Studnisk Dolnych
Agata Żak - flet poprzeczny
1. SKONAN I PRZETERMINATOR tekst i muzyka - Grzegorz Żak
2. EKOLOGICZNY SZCZYT MARZEŃ tekst i muzyka - Grzegorz Żak
Kabaret Róbmy Swoje z Krakowa
Magdalena Caputa, Magdalena Rainer, Paweł Sadowski, Mariusz Szmit, Tomasz Zatorski
prezentowane piosenki pochodzą z programu „Szkoda gadać"; tekst i muzyka - kabaret Róbmy swoje
Grzegorz Gurłacz ze Słupska
1. ŻYCIE TO WIECZNA HUŚTAWKA tekst i muz. - Grzegorz Gurłacz
2. GDYBYM BYŁ SOBĄ tekst i muz. - Grzegorz Gurłacz
Kabaret Małże z Poznania
Dorota Godlewska, Jędrzej Godlewski
1. PRZYPADKI tekst - Dorota Godlewska, Jędrzej Godlewski, muzyka - Jędrzej Godlewski
2. SINGIELKA tekst - Dorota Godlewska i Jędrzej Godlewski, muzyka - Aleksandra Wawrzyniak
Kabaret „7 Minut Po" z Krakowa
Anna Dudek - fortepian, Magda Slósarz - wokal, skrzypce
Marek Stawarz - wokal, Michał Wiewióra - gitara, Maciej Kwiatkowski - wokal
1. JAŚ MARZYCIEL tekst i muzyka - Maciej Kwiatkowski
2. ZEMSTA SZANSONISTY tekst i muzyka - Maciej Kwiatkowski
Kabaret IDEA z Białegostoku
Urszula Garncarz - wokal, Piotr Drobnikowski - wokal, Grzegorz Pilat - wokal, Tomasz Brzozowski - akordeon, klawisze, Hubert Buharewicz - saksofon, gitara
1. ZIMA W SKIERNIEWICZCH tekst - Krzysztof Szubzda, muzyka - Hubert Buharewicz
2. KAWIARENKA WWW tekst - Krzysztof Szubzda, muzyka - Hubert Buharewicz
Kabaret YMLAŁT z Wrocławia
Marcin Arnikowski, Bartosz Mazur, Krzysztof Ryś, Katarzyna Miszczak, Michał Gruz, Alina Tarsa - fortepian
1. SMOCZYCA tekst i muzyka - Alina Tarsa
2. ADHD tekst - kabaret Ymlałt, muzyka - Alina Tarsa