OSPA 2013

Archiwum / OSPA 2013

Afisz

Protokół jury

Protokół z obrad Jury
XXIX Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową
OSPA 2013

Jury XXIX OSPY w składzie:
Elżbieta Jodłowska
Teresa Drozda
Krzysztof Jaślar
Władysław Sikora
po wysłuchaniu w dniu 15.11.2013 r. 39 piosenek w wykonaniu 20 podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać:

wyróżnienia w kwocie 1000 zł każde:
- Ryszardowi Krauze z Łodzi
- Monice Nowogrodzkiej z Konstancina - Jeziornej

III nagrodę w wysokości 2500 zł
- Ryczytalowi Paralirycznemu z Zielonej Góry

II nagrodę w wysokości 3500 zł
- Marii Magdalenie Kośnik z Poświętnego

I nagrodę w wysokości 4000 zł
- Łukaszowi Majewskiemu z Sitna k/Żukowa

Główną Nagrodę w wysokości 8000 zł
- Kabaretowi Róbmy Swoje z Krakowa
____________________________________

Nagroda Tygodnika Ostrołęckiego za najlepszy tekst - Łukasz Majewski
Nagroda Fotoreporterów - Karol Wolski (Biały Miś)
Nagroda Publiczności:
- w kat. piosenka premierowa - Jarek Marek Sobański i Tomasz Łupak
- w kat. interpretacja - Karol Wolski

Program

15 listopada 2013

godz. 18
I koncert konkursowy - premierowa piosenka kabaretowa

godz. 21
II koncert konkursowy - interpretacja piosenki kabaretowej

prowadzenie - Kabaret Noł Nejm

16 listopada 2013

godz. 19
Koncert Laureatów
„Wieczni chłopcy" - program Kabaretu K2
„Frak'n'roll" - program Grupy MoCarta
„Law, law, law..."- spektakl autorstwa Władysława Sikory w wykonaniu kabaretów zielonogórskich

prowadzenie - Kabaret Nowaki

Uczestnicy

I koncert, godz. 18
kategoria: kabaretowa piosenka autorska

Iza KAŁA z Warszawy z towarzyszeniem Urszuli Borkowskiej (fortepian)
1. Czarny erotyk (Tango ekshibicjonistów) słowa: Agnieszka Osiecka, muzyka: Urszula Borkowska
2. Piosenka turystyczna słowa: Aneta Wróbel, muzyka: Urszula Borkowska
Ryszard KRAUZE z Łodzi
1. Piosenka na rozsądny finał słowa i muzyka: Ryszard Krauze
2. Szlak Livingstoneía słowa i muzyka: Ryszard Krauze
Łukasz MAJEWSKI z Sitna k/Żukowa
1. Pora już odejść słowa i muzyka: Łukasz Majewski
2. Świniaki song słowa i muzyka: Łukasz Majewski
Karol WOLSKI z Krakowa z udziałem Adama Drzewieckiego (fortepian)
1. Balans na linie słowa: Krzysztof Deszczyński, muzyka: Zbigniew Górny
Michał KONSTRAT z Warszawy
1. Camorra, czyli ballada na włoską modłę słowa i muzyka: Michał Konstrat
2. Okop słowa i muzyka: Michał Konstrat
Kabaret RÓBMY SWOJE z Krakowa
w składzie: Magdalena Caputa, Mariusz Szmit, Paweł Sadowski, Tomasz Zatorski
1. Żona słowa i muzyka: Kabaret Róbmy Swoje
2. Przyśpiewki biurowe słowa: KRS, muzyka: melodia ludowa i K R S
RYCZYTAL PARALIRYCZNY z Zielonej Góry w składzie:
Sławomir Słowik Kaczmarek (interpretacja werbalna, cielesna i - o mało co - wokalna),
Albert Bezdziczek (fortepian)
1. Gary słowa: Sławomir Kaczmarek, muzyka: Piotr Spychała
SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN Z OLĄ z Krakowa w składzie:
Aleksander Czerkawski, Mateusz Marek, Aleksandra Pobiedzińska, Michał Zachariasz
1. Jestem małym gołąbkiem słowa i muzyka: Sekcja
2. Świat jest niesprawiedliwy słowa i muzyka: Sekcja
Kabaret MIMOTO z Warszawy
w składzie: Grzegorz Grzywacz (śpiew), Jarosław Janowski-Smoliński (śpiew), Jarosław Kutera (akordeon), Marcin Masztalerz (śpiew), Paweł Ptaszkiewicz (fortepian, śpiew), Jacek Przybysz (gitara), Patrycja Skrzyniecka (śpiew)
1. Ballada o wpadkach słowa: Jarosław Janowski-Smoliński muzyka: Paweł Ptaszkiewicz
2. Plastykowe życie słowa: Jarosław Janowski-Smoliński muzyka: Paweł Ptaszkiewicz
Jarek Marek SOBAŃSKI i Tomasz ŁUPAK z Zielonej Góry
1. Zajebista niewiasta słowa: Jarek Sobański, Władysław Sikora, muzyka: Marylka Litwin
2. Zimna Milena słowa: Jarek Sobański, Władysław Sikora, muzyka: Marylka Litwin
Kabaret Z NAZWY z Olsztyna
w składzie: Sławomir Kula, Tomasz Ślężak, Łukasz Ślężak (gitara elektroakustyczna)
1. Piosenka pesymisty o porach roku słowa: Sławomir Kula, muzyka: autor nieznany
2. Samotna skarpetka słowa: Sławomir Kula, muzyka: Łukasz Ślężak

II koncert, godz. 21
kategoria: interpretacja piosenki kabaretowej

Paulina WALENDZIAK ze Świecia
towarzyszy jej Jacek Kopiec (akordeon)
1. Kokaina słowa: Agnieszka Osiecka, muzyka: Andrzej Kurylewicz
2. Piosenka dla kotka słowa: Jonasz Kofta, muzyka: Michał Maciudziński
Maria Magdalena KOŚNIK z Poświętnego
1. Nie dorosłam do swych lat słowa i muzyka: Stanisław Staszewski
2. Biżuteria słowa: Jeremi Przybora, muzyka: Jerzy Wasowski
Monika NOWOGRODZKA z Konstancina-Jez. z udziałem Katarzyny Waszkiewicz (fortepian)
1. Piosenka bardzo kobieca słowa: Aneta Stokes, muzyka: Karol Bulski
Anna PRZYBYSZ z Warszawy z zespołem Triodeon:
Jarosław Kutera (akordeon), Jacek Przybysz (gitara)
1. Gubendene Hande słowa: Marian Hemar, muzyka: R. Benatzki
2. La Vie en Rose słowa: Edith Piaf, muzyka: M. Monnot
Agnieszka ROSA z Bukowna z towarzyszeniem Artura Rosy (gitara, fortepian)
1. Szuja słowa: Jeremi Przybora, muzyka: Jerzy Wasowski
2. Prekursor słowa: Andrzej Waligórski, muzyka: Aleksander Grotowski
Kabaret PRYSŁY ZMYSŁY z Bukowna w składzie:
Agnieszka Rosa, Aneta Dobra, Karol Krzystanek, Piotr Wojdyło (śpiew), Artur Rosa (gitara, fortepian)
1. Zachwycenie słowa: Andrzej Waligórski, muzyka: Aleksander Grotowski
2. Sex appeal słowa: Emanuel Schlechter, muzyka: Henryk Wars
Kabaret z KONOPI z Kielc
w składzie: Radosław Kielch (gitara), Krzysztof Kubalski (śpiew), Norbert Orłowicz (klawisze)
1. Piosenka tragiczna słowa: Krzysztof Kubalski, muzyka: Norbert Orłowicz
Agata MIESZAŁA z Ostrołęki z towarzyszeniem Tadeusza Kowalewskiego (fortepian)
Mateusza Cwalińskiego (akordeon), Aleksandry Mieszała (śpiew)
1. Biżuteria słowa: Jeremi Przybora, muzyka: Jerzy Wasowski
2. Tango kryminalny sen słowa: Witold Łukaszewski, muzyka: Andrzej Perkman
Anna MIŁEK z Kielc
1. Maryla słowa i muzyka: Marian Hemar
2. Łagodna słowa: Jan Wołek, muzyka: Janusz Stanisław Strobel
RYCZYTAL PARALIRYCZNY z Zielonej Góry w składzie: Sławomir Słowik Kaczmarek (interpretacja werbalna, cielesna i - o mało co - wokalna), Albert Bezdziczek (fortepian)
1. Mały fiacik słowa: Andrzej Rosiewicz, muzyka: Andrzej Rosiewicz
Chór SOCRATIRONA z Katowic
w składzie: Jakub Dobrzański (tenor), Wojciech Sage-Horzela (tenor), Tomasz Smolik (bas), Tomasz Sporyń (tenor), Patryk Wyborski (bas), Olaf Wicher (fortepian), Cyryl Wyląg (tenor)
1. Rodzina słowa: Jeremi Przybora, muzyka: Jerzy Wasowski
2. Piękna Izabela Kastylijska słowa: Tomasz Sporyń, muzyka: Comedian Harmonists
Karol WOLSKI z Krakowa z towarzyszeniem Adama Drzewieckiego (fortepian)
1. Biały Miś słowa i muzyka: Mirosław Górski