treść aktualności jest wyświetlana w module

Aktualności

Obejrzyj 32.OSPĘ

2016-11-24
Na youtube można obejrzeć 32. OSPĘ zarejestrowaną przez firmę KELE z Ostrołęki.
Oglądajcie, wspominajcie i komentujcie :) 
https://www.youtube.com/watch?v=uTiYFB4IaEw 

OSPA W TVP ROZRYWKA

2016-11-24
Z przyjemnością informujemy, że w TVP Rozrywka obejrzeć będzie można reportaż o 32. OSPIE.
Oto plan emisji:
25 XI - godz. 19.45
26 XI - godz. 9.20, 20.50, 3.30
27 XI - godz. 20.45, 3.45
28 XI - godz. 10.40
30 XI - godz. 5.55, 19.45

32. OSPA - protokół

2016-11-21
Protokół z obrad jury 32. Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA 2016
Jury w składzie: Olga Bończyk, Teresa Drozda, Krzysztof Jaślar, po wysłuchaniu 22 piosenek postanowiło przyznać:
- Nagrodę Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu - Ściborowi Szpakowi z Krakowa
- dwie II nagrody otrzymali: Kacper Przybyła z Poznania i "Łowcy.B"
- I nagrodę otrzymał Kabaret "Specjalnie na tę okazję" z Sopotu
- Nagrodę Główną otrzymał kabaret "A jak" z Krakowa.
Kabaret A JAK! otrzymał również Nagrodę Publiczności.
Gratulujemy!

OSPA 2016 - mamy listę uczestników

2016-11-09
No to mamy listę uczestników 32. Ospy. 7 listopada zakończyliśmy przyjęcia zgłoszeń, choć trzeba powiedzieć, że jak zwykle jeszcze następnego dnia doszło kilka kolejnych. W sumie było 31 propozycji. Spośród nich wybraliśmy 11 podmiotów. 4 w kategorii interpretacja piosenki kabaretowej, reszta w kategorii premierowa piosenka kabaretowa. Będzie ciekawy konkurs

Lista uczestników konkursu 32. OSPY:
- Kabaret „Trzecia Strona Medalu" z Krakowa w kategorii premierowa piosenka kabaretowa
- Ścibor Szpak z Krakowa w kat. premiera
- Kabaret „Łowcy.B" z...różnych stron, w kat. premiera
- Kacper Przybyła z Poznania w kat. premiera
- Mieszko Minkiewicz z Białegostoku w kat. premiera
- Kabaret BudaPesz z Krakowa w kat. premiera
- Kabaret „A Jak" z Krakowa w kat. premiera
- Piotr Kosewski z Sopotu w kategorii interpretacja piosenki kabaretowej
- Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski z Białegostoku w kat. interpretacja
- Agata Gałach i Mariusz Dekiel z Kielc w kat. interpretacja
- Kabaret „Specjalnie na tę okazję" z Sopotu, w kat. interpretacja

Ku pamięci :)

2016-10-04
Wszystkim, którzy zastanawiają się nad udziałem w OSPIE przypominamy, że macie jeszcze 1 miesiąc na ostatnie poprawki, dopracowania i zgłoszenie. Termin zgłoszenia udziału mija 7 listopada a więc zdążycie. A tym, którzy pragną zasiąść na widowni przypominamy, że już w najbliższy wtorek, 11 października, od godz. 8.00, zaczynamy sprzedawać bilety (80 zł) w kasie Kina Jantar.

Powspominajmy...

2016-03-09
W naszych przepastnych archiwach znaleźliśmy takie oto "cukiereczki". OSPA 1995 i 1996 - minęło już 20 lat a w naszej pamięci to wszystko jest świeże, jakby było wczoraj. Jakże miło przypomnieć sobie i Państwu, że na naszej Ospie pierwsze sceniczne kroki stawiali znani dziś i cenieni Artyści. Przyjemnie zobaczyć naszych kolegów, którzy już z nami nie pracują a także starą siedzibę naszego domu kultury... Zobaczcie relacje Polsatu: OSPA 1995OSPA 1996

... I PO OSPIE

2015-11-16
Ospa, Ospa i po Ospie!
Dziękujemy WSZYSTKIM, którym nie zdążyliśmy podziękować na imprezie. Naszym wspaniałomyślnym Sponsorom, Darczyńcom i Patronom, naszemu wspaniałemu Reżyserowi, zupełnie wyjątkowym Jurorom, publiczności, która mając do wyboru Kabaret Paranienormalnych i Ospę, wybrała jednak Ospę.
Przede wszystkim jednak dziękujemy uczestnikom konkursu. Bez nich nie byłoby imprezy. A wiemy że nie wszystkim łatwo. Niektórzy musieli pokonać kilkaset kilometrów, żeby do nas przyjechać. Piotr Kosewski przyjechał z Sopotu, "Chłopaki z Opola" aż z Opola, Sokratiron z Katowic, Magda z grupy "Nic wielkiego" przyjechała z urodzoną miesiąc wcześniej córeczką, którą co rusz musiała karmić.
Ale chyba było warto. Wszyscy mobilizowali siły i talenty i bardzo się starali. Było dobrze. Dlatego jeszcze raz ogromne dzięki.
Teraz będziemy na Was czekać 19 listopada 2016 roku na 32 już OSPIE. Wiemy, że nie zawiedziecie.

PROTOKÓŁ 2015

2015-11-14
Jury w składzie: Jarosław Wasik - przewodniczący, Barbara Melzer, Izabela Leonarczyk, Teresa Drozda, Krzysztof Jaślar, po wysłuchaniu 22 piosenek, postanowiło przyznać:
- GRAND PRIX Kabaretowi 7 MINUT PO z Krakowa za piosenkę "Jak to Jurek sobie życzył"
- Pierwszą nagrodę za interpretację piosenki "Jagienka i orzechy" otrzymał Piotr Kosewski z Sopotu.
- Druga nagroda za piosenkę "Idealna" została przyznana zespołowi Nic Wielkiego z Warszawy.
- Jurorzy przyznali również dwie równorzędne trzecie nagrody, które otrzymali: Agata Gałach z Warszawy i Piotr Grzyb z Ostrołęki.
Nagrodę Publiczności otrzymał Kabaret 7 MINUT PO :-)
Organizatorzy 32. Przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie zaprosili do finału konkursu Kabaret 7 Minut Po i zespół Nic Wielkiego.

TO JUŻ JUTRO

2015-11-13
Jutro OSPA. Z samego rana zaczną się próby i ta cudna przedimprezowa gorączka. Kto robi imprezy ten wie. A dziś sprzątamy a w niektórych miejscach.... zagracamy.
Po koncertach spotkamy się w naszej Piwnicy Przy Baranie, bo jednego mamy. Chociaż, jakby tak poszukać ;-), pewnie znalazłoby się ich więcej....
Hej Ospiarze i Ospiarki! Czekamy na Was, bo jutro OSPA.

Zakwalifikowani do konkursu OSPA 2015

2015-11-04
Oto lista uczestników konkursu 31.Ospy.
Mamy nadzieję, że pokażą się najlepiej jak potrafią i zawalczą o (bądź co bądź) niemałą kasę, bo pula nagród to 20 tys. zł. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i mamy nadzieję, że Ci, którzy nie dostali się w tym roku spróbują w przyszłym. Może się uda...:
ANNA MIŁEK z Kielc
PIOTR GRZYB z Ostrołęki
PIOTR KOSEWSKI z Sopotu
AGATA GAŁACH z Warszawy
MONIKA NOWOGRODZKA z Warszawy
TOMASZ SAWICKI I CHŁOPAKI z Opola
Grupa NIC WIELKIEGO z Warszawy
Zespół O'SKUBANI z Osuchowa
Kabaret 7 MINUT PO z Krakowa
Kabaret O TAK O z Białegostoku
Kabaret SOKRATIRON z Katowic

Zapraszamy na OSPĘ 2015

2015-10-12
W tym roku zbieramy zgłoszenia na Ospę do 30 października. Tradycyjnie wszelkie ważne informacje znajdziecie w regulaminie na naszej stronie.
Ale uwaga, są zmiany!
Ospa w tym roku będzie trwać tylko jeden dzień – 14 listopada. Dla uczestników będzie to bardzo intensywny dzień, bo po próbach, koncercie konkursowym i obejrzeniu programu gwiazdy wieczoru, od razu mają ogłoszenie wyników i króciutki koncert laureatów. Potem oczywiście równie intensywne spotkanie klubowe.
Dla widzów to będzie prawdziwe święto piosenki. Kabaretowej oczywiście ale tej wracającej do korzeni kabaretu, do scen kawiarnianych, salek klubowych, piwnic. Właśnie dlatego zaprosiliśmy na koncert całą Piwnicę pod Baranami. Trzydzieści kilka osób z workiem piosenek i duchem Piotra Skrzyneckiego. Nie zabraknie oczywiście skeczy, monologów satyrycznych i humoru. Ale głównym tematem Ospy jest piosenka, którą traktujemy opiekuńczo i z pietyzmem. Trochę to nas odróżnia od typowych imprez kabaretowych ale czyż nie jest ich wokół aż do przesytu? Każdy kanał telewizyjny ma swoje audycje kabaretowe, wszystkie większe miasta swoje festiwale kabaretowe, każda gmina na swoje święto organizuje kabareton. W Ostrołęce, na hali, w samym tylko listopadzie kilka tysięcy mieszkańców miasta obejrzy programy znanych kabaretów. Wszystkie one mają zabawne skecze ale piosenkę traktują ledwie marginalnie. A u nas jakby odwrotnie. Liczy się klimat, harmonia piosenki, subtelność żartu, smak. Postanowiliśmy skupić się na konkursie, na piosence i pokazać widzom to inne, trochę szlachetniejsze oblicze kabaretu.
Zapraszamy na Ospę.

NIEBYWALENCJA - zachęcamy

2015-10-09
Kochasz teksty, które wywołują uśmiech i poruszają w nas nieznane do tej pory obszary wyobraźni i intelektu? Umiesz śpiewać lub pięknie deklamujesz? A może jesteś aktorem lub kabareciarzem?
Spróbuj swoich sił z twórczością mistrza Jeremiego Przybory! A może dorobek artysty zainspiruje Cię i stworzysz coś niezwykłego? Coś czego nikt się nie spodziewa? Pokaż to! Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA zaprasza na wyjątkowy festiwal Niebywalencja - Festiwal im. J.Przybory, którego ważnym elementem jest konkurs. PAKA czeka na Wasze zgłoszenia! Regulamin i karta zgłoszeniowa  oraz więcej szczegółów na stronie: http://paka.pl/2367/niebywalencja-festiwal-im-j-przybory-zgloszenia-do-konkursu/

Mamy Jurorów

2015-09-16

Miło mi donieść, że mamy ustalony skład Jury na 31. Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA 2015.
W tym roku oceniają:
Krzysztof Jaślar - wszyscy wiemy kto
Teresa Drozda - nasza ulubiona dziennikarka
Jarosław Wasik - wokalista i Dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej
Barbara Melzer - aktorka i najmilsza z polskich wokalistek
i gościnnie Karolina Korneszczuk-Podoba, mamy nadzieję, że dojedzie.
Jak Wam się podoba taki skład?
Przypominamy, że Ospa 14 listopada a zgłoszenia przyjmujemy do końca października.
Czekamy.

Zaczyna się :-)

2015-02-26
Do najbliższej OSPY pozostało co prawda jeszcze 'parę' miesięcy ale już teraz zamieszczamy regulamin i kartę zgłoszenia. Poczytajcie, pomyślcie i szykujcie się :-)

Ospa, Ospa i po Ospie

2014-11-12
Ospa, Ospa i po Ospie.
Został nam tylko protokół jury, mnóstwo zdjęć i wiele miłych wspomnień.
Było nietypowo, bo na hali sportowej. Dzięki swym gabarytom umożliwiła ona wprowadzenie większej ilości widzów ale też nie tworzyła teatralnej atmosfery. Zdajemy sobie sprawę z tych mankamentów. Niektóre – np. zapach sali sportów walki, którą przekształciliśmy na klub dla uczestników konkursu i biuro organizacyjne, drugiego dnia prawie udało się nam usunąć.
Na szczęście jubileuszy nie obchodzi się co rok i 31 Ospa wróci do domu.
Chcemy Wam bardzo podziękować!
Wszystkim. I tym którzy przyjechali na konkurs i tym, którzy go oceniali. Tym, którzy wzbogacili koncerty jako gwiazdy i tym, którzy te koncerty oglądali. Tym którzy pomagali nam zorganizować pobyt wszystkich gości i tym, którzy go sfinansowali. Tym wszystkim, którzy opanowali logistycznie scenę i całą halę.
WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Będzie nam bardzo miło jeśli zechcecie o nas pamiętać i od czasu do czasu zajrzycie na naszą stronę. Następna Ospa już 13-14 listopada 2015. Będziemy na Was czekać. Do miłego zobaczenia.

Protokół jury

2014-11-08
Zakończyły się zmagania konkursowe 30. Ospy. Ciekawi jesteście kto wygrał? - w zakładce 'uczestnicy' zamieściliśmy protokół Jury.

Nagrody rozlosowane

2014-11-08
Przed paroma minutami w Galerii Bursztynowej odbyło się losowanie nagród w plebiscycie na kabaretową piosenkę 30-lecia. Główną nagrodę plebiscytu wylosowała Aneta Stokes z Krakowa, drugą - Krzysztof Krawczyk z Częstochowy a trzecią Małgorzata Siwoń z Lubina. Gratulujemy zwycięzcom - nagrody prześlemy na adresy podane w formularzu.

KONIEC PLEBISCYTU

2014-11-06
O północy zakończył się plebiscyt na kabaretową piosenkę 30-lecia. Zwyciężyła piosenka SONG PORZUCONEJ w wykonaniu Joanny Kołaczkowskiej. Na tę piosenkę oddano ok. 3 razy więcej głosów niż na wszystkie pozostałe. Piosenka laureatka dostała 19 razy (!) więcej głosów niż piosenka druga w rankingu.
Nieważnych było około 10 % głosów - głosy nie spełniające wymogów regulaminowych zostały odrzucone.
Zasięg plebiscytu był imponujący: otrzymaliśmy głosy z Niemiec, Austrii, Francji, Szwajcarii, Norwegii, Anglii, Szkocji, Irlandii, USA a z Polski... od Wrocławia po Suwałki, od Rzeszowa po Szczecin.Laughing

Przygotowania...

2014-11-05
W przygotowaniach na przyjęcie gości OSPA jest akurat w tym miejscu gdzie trzeba.
Dom posprzątany, bigos nagotowany, wódka się mrozi. Jako już dojrzała i doświadczona trzydziestolatka OSPA wie, że jest jeszcze sporo szczegółów do przygotowania i trzeba być gotowym na zmiany. Bo może na przykład trzeba będzie dopożyczyć krzeseł od sąsiada?
Ale to już raczej kosmetyka.
Jutro OSPA przykryje stół świeżo uprasowanym obrusem, uczerni rzęsy, pociągnie usta pomadką i.....będzie czekać.
Aż zjedzie do miasta kilkadziesiąt rozśpiewanych osób, z gitarami, skrzypcami, bębnami i przywiezie jej w prezencie urodzinowym mnóstwo piosenek. Przez dwa dni uczynią oni z Ostrołęki stolicę polskiej piosenki kabaretowej. Niby będą walczyć o główną nagrodę ale tak naprawdę będą się bawić ciesząc się swoim towarzystwem. A OSPA uwielbia klimat tej zabawy. Dlatego co roku w listopadzie zaprasza gości z całej Polski na swoje kolejne urodziny. I wita ich z radością.
Ciekawe co dostanę w tym roku – myśli sobie OSPA – polerując do połysku półmiski...

Plebiscyt zmierza do finału

2014-11-03
Jeszcze tylko jutro i pojutrze będzie można oddać głos w plebiscycie "Bynajmniej najlepsza". Możemy powiedzieć, że jedna z piosenek wysunęła się zdecydowanie na prowadzenie. Głosujcie, nagrody czekają Cool

Lista uczestników

2014-10-31
W zakładce Uczestnicy można sprawdzić, jakie piosenki będą brały udział w konkursie (7 XI 2014) i kto będzie je śpiewał Smile

Ostrołęczanie na scenę

2014-10-23
No proszę, mamy zgłoszenie na konkurs Ospy od wykonawcy z Ostrołęki. Na razie nie powiemy od kogo ale już możemy dać upust swojemu uradowaniu. Tym bardziej, że mamy sygnały, że to jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o śpiewających ostrołęczan z odwagą do wystąpień. Jakoś tak bowiem się dzieje, że mimo iż Ostrołęka jest polską stolicą piosenki kabaretowej to talentów w tej dziedzinie nie objawiliśmy zbyt wielu.
Ale wszystko przed nami. Może, może?.....
Pamiętajcie, że zgłoszenia na konkurs Ospy zbieramy tylko do 24 października. To już niewiele czasu. pośpieszcie się. Czekamy.

Uwaga - zmiana w jury

2014-10-21
Nastąpiła nagła zmiana w składzie jury. Nie przyjedzie do nas pani Maria Winiarska ale w zamian będziemy gościć panią Katarzynę Jamróz.

Bynajmniej najlepsza... kwitnie

2014-10-14
Nasz plebiscyt na kabaretową piosenkę 30-lecia cieszy się dużą popularnością - mamy już ponad 3000 głosów. W promocję piosenek włączył się Program 3 Polskiego Radia i TVP Rozrywka

Jurorzy

2014-10-13
W tym roku konkursowiczów i ich piosenki oceniać będą: Krzysztof Jaślar, Maria Winiarska, Zuzanna Dobrucka-Mendyk i Stefan Brzozowski.

 

Bilety na Ospę

2014-10-06
Od dziś w kasie Kina Jantar można kupować bilety na 30. OSPĘ. Bilet na koncert konkursowy kosztuje tylko 20 zł. Drugiego dnia bilety są w zróżnicowanej cenie. Miejsce na płycie boiska kosztuje 80 zł, na trybunie i w środkowej części balkonu - 60 zł, natomiast "boczki" balkonu to koszt 20 zł.

Mamy pierwsze zgłoszenie

2014-09-24
Mamy już pierwsze zgłoszenie na konkurs. To kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej, który śpiewać potrafi a pomysły ma często nieziemskie. Jarek Cyba ze swoimi rekwizytami potrafi z piosenki zrobić cały spektakl. DNO już kilkakrotnie wygrywało nagrody na Ospie. Ciekawi nas bardzo co przywiozą tym razem.
Pamiętajcie że na zgłoszenia do konkursu czekamy do 24 października. To jeszcze dużo czasu na przygotowania ale na pewno już dziś powinniście o tym pomyśleć. Czekamy na Wasze karty zgłoszenia.

Spotykamy się w hali sportowej

2014-09-22

Jubileuszowa 30.OSPA odbędzie się - wyjątkowo - nie w Ostrołęckim Centrum Kultury a w hali widowiskowo - sportowej im. A.Gołasia przy ul. Traugutta 1 w Ostrołęce.

Zapraszamy na OSPĘ 2014!

30. Jubileuszowa OSPA odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2014 r.

Kolejna OSPA za nami!

18 XI 2013
Ospa, ospa i po ospie...

Kochani, dziękujemy wspaniałym Artystom, którzy w tym roku przyjechali na naszą imprezę - Jurorom, Konkursowiczom, Gwiazdom; dziękujemy Sponsorom, Fundatorom - bez Was byłoby trudno; dziękujemy Widzom...
Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać 29. OSPĘ, tak jak my :)

 

Weź udział w naszej sondzie!

Kto z prowadzących Ospę podobał Ci się najbardziej?

Artur Andrus - 30.6%
Piotr Bałtroczyk - 22.2%
Tomasz Jachimek - 22.2%
Magdalena i Tadeusz Kutowie - 2.8%
Ewa Cichocka - 2.8%
Wojciech Mann i Krzysztof Materna - 16.7%
Stefan Friedman i Krzysztof Jaroszyński - 2.8%

Oddanych głosów: 36
Głosowanie dla tej głosowanie zakończyło się. Włącz: 29 Gru 2015 - 14:23

 

Organizator Imprezy

OCK